Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8729
Dĺžka (km): 13,6 km
Prevýšenie: 682/1 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, penetrovaný, spevnený/štrk

Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8729
Dĺžka: 13,6 km
Prevýšenie: 682/1 m
Náročnosť: SPORT
Určenie: MTB
Povrch: asfalt, penetrovaný, spevnený/štrk

zlta trasa ikona1 charakter mtb01 narocnost sport ikona01
 

Charakteristika:
Cykloturistická trasa je vedená po miestnej komunikácii a lesnej účelovej komunikácii. Vhodná je pre náročnejšiu formu cykloturistiky, pre horskú cykloturistiku. Od vstupu do lesa za žrebčínom má nepretržite stúpajúci charakter.

Popis:
Cykloturistická trasa začína v západnej časti mesta Dobšiná na križovatke cykloturistických trás Dobšiná-Depovo (2712, 8729). Vedie veľmi miernym stúpaním severozápadným smerom, prechádza Vyšným Hámrom, následne Vyšnou Mašou. V tejto lokalite sa nachádza ojedinelá zaujímavosť, žrebčinec, stredisko chovu špecifického druhu koní Norik muránsky. Približne 200m za žrebčínom končí nenáročný a začína náročnejší úsek trasy. Časom sa mení penetrovaný povrch lesnej komunikácie na spevnený, miestami s nestabilným štrkom. Rovnaký povrch lesnej komunikácie pokračuje až k poslednému cyklosmerovníku trasy – Pred Čuntavou. Trasa vstupom do lesa postupne mení nielen náročnosť a povrch, ale aj prostredie na lesné. Na trase na jednej z križovatiek (8. kilometer) je možné obdivovať historický skvost z doby slávnej dobšinskej baníckej minulosti, veľmi zachovalý kamenný most. Odmenou cykloturistovi za zdolávanie strmších úsekov trasy je viacero úžasných výhľadov. Trasa končí za Čuntavou rázcestníkom Pred Čuntavou (5576, 8729).

 

Táto trasa bola stiahnutá 10 krát.


mtbiker.sk      cs      garmin     Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.