Cyklistická sezóna je už u konca, s príchodom novembra mnohí svoj bicykel odkladajú a začínajú sa venovať iným aktivitám.  U nás v SCK s príchodom novembra prichádza odovzdávanie a zhodnotenie prác, ktoré vykonali značkári za celý rok z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

V roku 2023 bola pre Slovenský cykloklub vyhradená dotácia vo výške 132 600 eur, z ktorej sa obnovuje viac ako 2 300 km cykloturistických trás, nakúpil sa materiál na značenie a náradie pre značkárov.

Obnova cykloturistických trás v Malých Karpatoch

Obnova prebehla aj v Malých Karpatoch, kde sa činili značkári z Cyklokoalície Pezinok. V tomto roku obnovili dve žlté cykloturistické trasy:

Z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR obnovili maľované značené spolu na 14,9km a nový šat tak získali všetky žlté „C“ na týchto trasách. Toto je iba zlomok toho, čo sa obnovilo za tento rok na celom Slovensku. Dotácia bola prerozdelená na 10tky značkárov, ktorí si vytypovali trasy vo svojom regióne.

Ak počasie dovolí, ešte stále sa po daných trasách môžete previesť, ich vedenie s popisom i fotografiami nájdete na www.cykloportal.sk. Obe trasy sú vedené po pekných lesných cestičkách, okruh z Pezinku na Suchý vrch i popri viniciach. Na oboch trasách vás čakajú pekné panoramatické výhľady.

Zdroj foto: Cyklokoalícia Pezinok


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.