V tretí júnový víkend sa uskutoční v poradí už 21. Národný zraz cykloturistov. Organizovať ho bude Slovenský cykloklub Humenné s ústredím Slovenského cykloklubu a mestom Humenné. Podujatie bude realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a organizačnou podporou KOCR Severovýchod Slovenska a OOCR Horný Zemplín.

Kde, kedy a ako?

Tohtoročný zraz sa bude konať počas tretieho júnového víkendu od 15. do 18. júna 2023 v Humennom. Hlavným organizátorom akcie je Slovenský cykloklub Humenné v spolupráci s ústredím Slovenského cykloklubu.

Zázemie zrazu bude v Hoteli Alibaba***, v ktorom sa bude konať i večerný program. Počas štvordňového pobytu navštívime najväčšie lákadlá Humenského regiónu: Iľovnícky hrebeň, Vihorlat, VN Zemplínska Šírava, Sninské rybníky, Viniarsky hrad, Skanzen v Humennom a mnohé iné.

Všetky dni budú pod vedením skúsených sprievodcov z SCK Humenné, vďaka ktorým sa nielen že nestratíte, ale i poriadne zabavíte!

Môžete sa tešiť na skvelý program a výživné trasy

Cykloturisti si na východnom Slovensku naozaj prídu na svoje. Bude ich čakať bohatý program vo večerných hodinách a tri výživné trasy okolím Humenného.

Začiatok zrazu je naplánovaný na štvrtok 15. júna, kedy bude pre účastníkov pripravené premietanie v kine FAJN v centre mesta. Premietaná bude Expediční kamera s krátkymi filmami z cestovateľského a športového prostredia. V prvý deň pôjde hlavne o zoznámenie sa a oddýchnutia z cestovania.

V piatok bude prichystaná už aj prvá MTB trasa, s odchodom v ranných hodinách. Lákadlom na tejto trase bude Iľovnícky hrebeň a Sninské rybníky s komentovanou prehliadkou. Komentovanú prehliadku pre našich účastníkov pripravuje nezisková organizácia Aevis. Po návrate bude pre cyklistov prichystaná komentovaná prehliadka mesta Humenné v spolupráci s miestnou KOCR Severovýchod Slovenska.

V sobotu bude pripravená náročnejšia MTB trasa s výšľapom na vrch Vihorlat. Okrem najvyššieho vrchu sopečného pohoria Vihorlatské vrchy budú lákadlom na trase: VN Zemplínska Šírava, ruiny kostolíka pod Senderovom, Viniarsky hrad, Viniarske jazero. Po takejto výdatnej cykloturistike volíme vo večerných hodinách ľahší program a to oldies zábavu.

V nedeľu pôjde o posledný cyklovýjazd a aj deň zrazu. SCK Humenné predstavia ich prvú vyznačenú cykloturistickú trasu Grófka trail, ktorá bude doplnená o návštevu skanzenu v Humennom s komentovanou prehliadkou. Po návšteve skanzenu sa zraz oficiálne ukončí.

Všetky trasy, ktoré účastníci absolvujú na zraze sú vhodné iba pre MTB bicykle. Na trasách budú skúsení sprievodcovia. Trasy spolu online dostupné cez portál mapy.cz.

Celý program je dostupný na tomto odkaze.

Registrácia je už spustená

Registrácia na zraz je už dostupná na webe Slovenského cykloklubu. Registrovať sa viete buď na celý pobyt s ubytovaním a stravou alebo iba svoju účasť prostredníctvom účastníckeho poplatku. V sume účastníckeho poplatku je zahrnutý program, sprievod na trasách a účastnícky balíček.

Registrovať s ubytovaním je možné iba do naplnenia ubytovacích kapacít, prípadne do 29. mája 2023 z organizačných dôvodov. Registrácia je záväzná a poplatok je potrebné uhradiť vopred.

Hlavní partneri podujatia: Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky, Slovakia travel, KOCR Severovýchod Slovenska, OOCR Horný Zemplín, Poloniny – neskutočne skutočné, Aevis n. o.

Podujatie je organizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Partneri podujatia: Garmin, Škoda, Biker magazín, ProCycling, Mattoni, MTBIKER, Origos, Old Herold


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.