Pozvánka na podujatie Raňajky pre cyklistov, ktoré organizuej Slovenský cykloklub v spolupráci so Slovenským cykloklubom Bicyglo Trnava. podujatie sa uskutoční 22. septembra 2021 v čase od 6:00 do 10:00 na Radlinského ulici v Trnave, pred pomníkom A. Bernoláka.

Európsky týždeň mobility sa začína 16. septembra a bude trvať do 22. septembra 2021. Ide o každoročnú iniciatívu Európskej komisie za udržateľnú mestskú mobilitu, už od roku 2002. Témou tohtoročného ETM bude Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou.

Každoročne sa tak sa rozbehnú aktivity v duchu témy ETM v stovkách miest po celej Európe. Do ETM sa tento rok zapojí i Slovenský cykloklub v spolupráci so Slovenským cykloklubom Bicyglo Trnava.

V rámci týždňa mobility pripravujeme Raňajky pre cyklistov, ktoré sa budú konať v Trnave na Radlinského ulici pri Pomníku Antona Bernoláka. Toto mini podujatie sa bude konať v čase od 6:00 do 10:00, v prípade záujmu i dlhšie.

Spoločne s SCK Bicyglo Trnava sme vybrali termín 22. septembra, ktorý bude vlastne i dňom bez áut. Našou víziou je spríjemniť deň ľudom, ktorí si na prepravu v rámci mesta Trnava vybrali bicykel. Pre cyklistov si pripravíme malé pohostenie zložené z pečiva, koláčikov, ovocia a Horaliek od Sedity.

Cyklisti sa môžu zastaviť pri našom viditeľnom stánku, pochutnať si na dobrotách a tiež sa informovať ohľadom cykloturistiky na Slovensku. V rámci stánku bude mať zastúpenie rovnako i ústredie Slovenského cykloklubu i SCK Bicyglo Trnava. Radi poskytneme informácie ohľadom cykloturistických trás na Slovensku, značenia, cykloturistickej infraštruktúry a iných noviniek.

Zdravé mesto Trnava pripravuje v rámci ETM bohatý program, ktorý sa bude konať počas všetkých dní v tomto týždni. Napríklad v nedeľu 19. septembra končí posledná etapa cyklistického podujatia Okolo Slovenska práve v Trnave a spolu s touto udalosťou sa bude konať i sprievodné podujatia Energia na kolesách na Trojičnom námestí. V pondelok sa môžete tešiť na Lunch walking, v utorok je naplánovaná akcia Bezpečne s kočíkom. Určite si nenechajte ujsť i stredajší program, ktorého súčasťou budeme my. Naše Raňajky pre cyklistov naštartujú deň Bez áut plný zaujímavých mini akcii, ktoré sa budú konať predovšetkým práve na Radlinského ulici, ktorá bude uzavretá pre autá a bude k dispozícii pre alternatívne dopravné zariadenia. Celý program si viete pozrieť tu.

Určite si tento bohatý program nenechajte ujsť, radi vás uvidíme pri našom stánku v stredu 22. septembra od 6:00 do 10:00, na radlinského ulici pred pomníkom Antona Bernoláka.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.