Slovenský cykloklub sa aj tento rok tradične podieľal na organizácii podujatia Birell BikeFest Kálnica 2021, ktorý sa uskutočnil počas posledného augustového víkendu.

Ako aj po minulé roky, Slovenský cykloklub zabezpečoval občerstvovacie stanice počas oboch súťažných dní. V nedeľu sme zabezpečovali i organizáciu maratónu, zabezpečili vyznačenie tratí a sprievod na trasách. Na prípravách bikefestu sme pracovali už od štvrtku. Naši značkári sa podieľali na vyznačení rodinného okruhu 10 km, stredného 23 km a veľkého okruhu 50 km.

Taktiež sme sa bikefestu zúčastnili i s našim stánkom, kde sme účastníkom a návštevníkom podávali informácie ohľadom cykloturistického značenia, činnosti Slovenského cykloklubu a informácie ohľadom členského systému. Návštevníci mali možnosť zakúpiť si merch SCK – ponožky, tričká alebo hrnčeky. Taktiež mali možnosť vziať si brožúrky s tipmi na výlet v rôznych regiónoch. Pozornosť pútali i zaujímavé nálepky z nášho merchu. Nálada v „stánkarskom mestečku“ bola veľmi príjemná, ľudia sa radi pristavili pri stánku a porozprávali o pripravovaných novinkách., či oddýchli si v našej chill zóne.

Stánok Slovenského cykloklubu na podujatí Birell BikeFest Kálnica 2021.

Program Birell Bikefestu 2021 bol nabitý, v piatok sa diváci mohli pozrieť na preteky Maxxis PumptrackDual Pumptrack. V sobotu sa uskutočnil pretek Rock Machine Enduro Race, ktorého podstatou bolo zjazdiť čo najrýchlejšie merané úseky/zjazdy na trati. Pre divákov v priestoroch BikePark Kálnica bol pripravený GARMIN Slopestyle FMB World Tour, ktorý prestavoval veľké lákadlo.

V nedeľu sa uskutočnil horský maratón XLC BikeFest Maratón, kde účastníci pretekali na okruhoch v dĺžke 50 km, 23 km a 10 km.  Okrem maratónu bol pre účastníkov pripravený i pretek SPECIALIZED Downhill.

Počas celého víkendu bolo možné zapožičiavať si bicykle na testovanie, zúčastňovať sa na aktivitách vystavovateľov.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.