Turistický región akým je stredné Slovensko má možnosť navštíviť každý. Vďaka novej 360° technológii virtuálnej reality ho môžete vidieť z neba kedykoľvek. Aj z pohodlia domova.

Propagácia turistického regiónu, ako prvého na Slovensku, netradičným pohľadom z vtáčej perspektívy a podpora domáceho cestovného ruchu je hlavným cieľom 360° videomapy Stredné Slovensko z neba.

Letecký dokumentárny film

Región stredného Slovenska sa môže pochváliť špeciálnou novinkou v podobe leteckého dokumentárneho filmu. 360 stupňová videomapa ponúka letecké zábery nielen na mesto Banská Bystrica, významnú banskú obec Španiu Dolinu, či turistami navštevované Kremnické a Starohorské vrchy. Najpokročilejšia technológia virutálnej reality propaguje tento región netradičným spôsobom, a to za dvadsaťdva minút.

Vďaka svojej interaktivite a netradičnej forme prezentácie podporí domáci cestovný ruch, keďže videomapu si môže pozrieť ktokoľvek. „Keď s niekým letetím z letiska Dobrá Niva a chcem mu ukázať všetky krásy okolia Banskej Bystrice a Zvolena, vždy volím túto trasu. A teraz sa ňou môžete preletieť dokonca aj bez lietadla. Navyše máte k dispoozícii popis toho, na čo sa práve pozeráte a tiež pôsobivý sprievodný komentár, “ hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka.

Preletieť ponad stred Slovenska môže každý

360° technológia virtuálnej reality poskytne sledovateľovi skutočne skvostný a jedinečný zážitok. S pomocou 360° kamery je možný pohľad do akejkoľvek strany. Videomapa sa dá pozerať na počítači, smartfóne či tablete. Najväčší zážitok z letu ešte umocnia virtuálne okuliare. Ich nasadením nadobudne človek pocit, akoby bol na bruchu lietadla a krásu tohto regiónu si užíva z pohľadu vtákov. Vďaka interaktivite tejto technológie si môžete prelet ponad stredné Slovensko režírovať úplne sami. S pomocou myši alebo pohybom smartfónu nahliadnete tam, kam sa chcete pozerať. Kartografický popis, zvýraznené historické pamiatky či turistické miesta zabezpečia sledovateľovi rýchlu a presnú orientáciu.

Stredné Slovensko vo virtuálnej realite
Stredné Slovensko vo virtuálnej realite

Originálna prezentácia regiónu

Jedinečnosť v 360° videomape je podpora propagácie regiónu. Preto súčasťou videomapy sú aj obce i mestá, vzdelávacie inštitúcie či zariadenia cestovného ruchu. Dané lokality a objekty turizmu sú vyznačené kartografickým popisom. Videomapa nezachytáva len jednotlivú obec, ale aj jej polohu v okolitej prírode. Takto si vie divák predstaviť možnosti celej lokality a mať všetky informácie o svojich cieľoch v rámci letnej či zimnej turistiky. Úplnú informovanosť dopĺňa nahovorený text prezentujúci to, čo všetko počas letu nad regiónom stredné Slovensko divák vidí.

Pohodlne sa usaďte a dajte príležitosť zaletieť si nad regiónom stredné Slovensko. Letecký dokumentárny film vám sám napovie, ktoré miesto najbližšie navštívite.


https://www.biker.sk/ https://www.chemolak.sk/ https://www.garmin.sk/ https://www.focus-bikes.com/sl_en/Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.