Farba: červená
Evidenčné číslo: 045
Dĺžka (km): 32,9 km
Prevýšenie: 0/415 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Požitavská cyklomagistrála, rozdelená na dva úseky predstavuje ľahkú MTB cykloturistickú trasu.

Popis: Tento úsek 045 – Požitavská cyklomagistrála začína pri prameni rieky Žitava pri obci Veľká Lehota. Trasa vedie po ceste č. III/511004 a cez viacero obcí prichádza do mesta Zlaté Moravce. Prechádza uličkami mesta k rieke Žitava. Je dôležité dbať v tomto úseku na zvýšenú ohľaduplnosť a bezpečnosť. Trasa prechádza priamo centrom mesta, kde je i zvýšený počet iných dopravných prostriedkov.

Trasa za mestom vychádza na poľnú cestu s trávnatým povrchom. Po tejto ceste trasa vedie do obce Tesárske Mlyňany, kde vychádza na cestu č. II/511. Odporúčame malú zachádzku s využitím návštevy Arboréta Mlyňany Slovenskej akadémie vied.  Po ceste č. II/511 vedie až do obce Slepčany, kde sa trasa nadpája na prvý úsek trasy a pokračuje do Úľan nad Žitavou.

I. úsek 045 Požitavskej cyklomagistrály vedie úsekom Slepčany – Úľany nad Žitavou.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.